Jak powinien wyglądać strój business casual męski?

Jak powinien wyglądać strój business casual męski?

Każdy, kto obraca się w świecie biznesu wie, jak ważną rolę pełni ubiór podczas ważnych spotkań, rozmów i konferencji. Poprzez niego nie tylko można, ale nawet należy wyrazić powagę danej sytuacji, a także szacunek dla obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych oraz współpracowników. Według dress codu, czyli powszechnie przyjętych i obowiązujących w społeczeństwie zasad ubierania się, strój biznesowy męski powinien być elegancki, szykowny i formalny. Nie może być jednak zbyt sztywny, ponieważ taki ubiór zarezerwowany jest dla innych, bardziej podniosłych i oficjalnych okazji. Warto pamiętać, że w czasie spotkania może w towarzystwie nie tylko działać na naszą korzyść, ale także wzmocnić nasz komfort, pewność siebie i dobre samopoczucie. Jak zatem dokładnie powinien wyglądać strój business casual męski? O czym należy pamiętać przy jego wyborze?

Styl business casual – garnitur jako najważniejszy element ubioru

Garnitur jest najbardziej eleganckim i szykownym strojem dla mężczyzn, będzie więc idealną bazą dla stylizacji business casual. Jako jej najważniejszy element, musi zostać dobrany wyjątkowo trafnie, ponieważ po pierwsze przyciąga największą uwagę, a po drugie dobierając do niego jedynie różne dodatki, stworzymy wiele modnych i ciekawych zestawień. Eksperci i projektanci mody zgodnie uważają, że czarne garnitury w naszej kulturze zarezerwowane są wyłącznie dla uroczystości żałobnych oraz podniosłych wydarzeń, takich jak teatr czy opera. Warto mieć co prawda jeden w swojej garderobie, jednak nie będzie on pasował do stylizacji biznes casual.

Najlepiej jest się zdecydować na nieco mniej formalne, ale nadal eleganckie i stonowane kolory – granat, popiel czy ciemnosiwy garnitur business casual będzie się świetnie prezentował na każdej męskiej sylwetce, oddając powagę spotkania biznesowego i zarazem dając wiele możliwości jeśli mowa o wyborze dodatków. Intensywne, krzykliwe i nieco ekstrawaganckie kolory lepiej jest zachować na spotkania towarzyskie i prywatne.

Strój business casual męski – wybór dodatków

Ubiór na spotkanie biznesowe to także dodatki, które stanowią ważne uzupełnienie całej stylizacji. Kluczowa będzie koszula – najlepiej, gdyby była gładka lub też w bardzo drobne i delikatne wzory. Strój biznesowy męski będzie wymagał modelu w białym, błękitnym lub jasno siwym kolorze, koniecznie z długim rękawem. Powinna być jak najlepiej dopasowana do sylwetki, szczególnie jeśli mowa o szerokości – szczupli i wysocy mężczyźni powinni zdecydować się na koszulę slim fit, czyli zwężany model.

W stylizacji biznes casual obowiązkowy będzie również krawat lub mucha z poszetką, jeśli ktoś woli takie rozwiązanie. Aby całość nie była zbyt sztywna, przy ich wyborze można pozwolić sobie na małe „szaleństwo” – przykładowo do granatowego garnituru i błękitnej koszuli idealnie będzie pasował bordowy krawat, natomiast do połączenia popielu i bieli sprawdzi się butelkowa zieleń. Jeśli chcemy i wiemy, że zostanie to dobrze przyjęte, możemy też zdecydować się na różnego rodzaju wzory i faktury. Ostatnim dodatkiem, na który należy zwrócić uwagę kompletując ubiór w stylu business casual są buty. Powinny jak najbardziej pasować do całości pod względem kolorystycznym.

Najważniejsze jest to, aby cała stylizacja była spójna i harmonijna, dlatego najlepiej jest się zdecydować na dwa – trzy kolory maksymalnie i w ich odcieniach dobierać wszystkie elementy ubioru. Liczy się także nasz komfort i dobre samopoczucie, dlatego mimo wszystko warto kierować się własnymi preferencjami i indywidualnym stylem.

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl